Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Desdichadův brblák [ŽP: 4 týdny] (kategorie Kecárny) moderuje Desdichado.
Archiv
Tento klub byl založen aby si, všemi oblíbený, Desdichado mohl v klidu brblat a komentovat veškeré dění, které ho zrovna zaujme.
Slušná debata je vítána, ale idiotské příspěvky debilů, kteří se na Lopuchu považují za šlechtu, mažu bez uzardění.
Upozornění: Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to tu číst natož komentovat!
A taky to neznamená, že si každý může cokoliv dovolit.
Jo a ten dement smrtka_online tu má ban.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 2740 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
sextant sextant 6.12.2018 07:15  2751
Zidane
V tom s Tebou plně souhlasím. Dnes má maturitu kde kdo, ale jakou? Moc by mně zajímala zkouška co by se stalo, kdyby dnešním maturantům zadali otázky z 1. republiky a pak třeba z 60. let. To by asi bylo překvapení, co?
Jasně, že řemeslník má mít výuční list a pak se stával tovaryšem a byl někde v zaměstnání u mistra. A teprve když měl praxi a složil mistrovské zkoušky měl možnost si udělat firmu. Jenže to byl už Pan Mistr, který hodně uměl a nepotřeboval k tomu nějaký bezcenný papír.
Navíc v současnosti začínají chybět řemeslníci. Těch co jdou do učení je málo a stávající řemeslníci pomalu vymírají. V mnoha případech v závodech volají do práce penzisty co jsou už 10 let v penzi aby ty mladé naučili řemeslo, které už skoro nikdo neumí. S jedním takovým jsem mluvil. Vozí jej denně do práce a z práce služebním autem. Proč? Řidičák už mu vzali a autobus k nim do vesnice už 5 let nejezdí.
zidane Zidane Na Štěpána bez Štěpána - na Andreje bez Andreje! 6.12.2018 05:58  2750
sextant [2748]: Asi tak. Dřív maturita oddělovala "vzdělané" od "těch ostatních" a maturant byl někdo. Jenže jak se to dneska všechno zlehčuje, tak má maturitu i to, co by za našich rodičů šlo na učňák, pač je to blbé jak troky a maturita je už jen cár papíru. K čemu je dofrasa řemeslníkům typu instalatér nebo kuchař maturita? NA CO??? Ti by se přece měli živit rukama, k čemu tam je maturita, to nestačí výučák?
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 6.12.2018 03:32 - Oblíbené kluby (21:36) 2749
Jo, to nám kdysi říkal jeden člen ozbrojené pěsti lidu (Lidové Milice) taky. Zrovna on, který si za peníze dělníků hrál na vojáčka. Nejspíš seznali, že bude lepší aby si hrál na vojáčka než aby u mašiny zkurvil co se dá.
sextant sextant 5.12.2018 22:45  2748
Studenti by měli držet hubu a krok. Studují za státní peníze tak by měli být k státu loajální. A pokud studují za svoje i tak by měli být loajální také, protože tady žijí a bydlí. Pokud se jim nějaká přednáška nelíbí, tak na ni nemají chodit. Možná také, že přednášce nerozuměli protože už jsou tak nevzdělaní, že nerozumí mluvenému slovu. Třeba mají maturitu z vyjmenovaných slov a matematiku z příkladů původně určených pro 3. ročník základních škol za Rakouska-Uherska.
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 5.12.2018 20:20 - Oblíbené kluby (21:36) 2747
Studenti se bouří kvůli přednášce Ovčáčka. Vystoupení bylo nedůstojné, zlobí se

Ševčík označil Ovčáčka za "nejvzdělanějšího mluvčího, kterého kdy prezident měl".
Nevím, proč mu tal lezl do prdele.

A měli ho vypískat nebo odejít. (I když, možná je zajímalo, zda druhá půle přednášky bude stejně tak slabá jako ta první.)
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 3.12.2018 19:05 - Oblíbené kluby (21:36) 2746
Co jsem slyšel, tak jim namrzaly dráty (většinou), to odstaví i šaliny a trolejbusy. To se parostrojům nestává. ;-)
sextant sextant 3.12.2018 18:29  2745
Byl to typický stupeň 333: 3 centimetry sněhu, 3 stupně pod nulou a 3 prdele problémů.
Kamarád co dělal na dráze říkával: Od července zasedá protisněhový štáb a když napadne sníh tak přijdou na to, že nemají březový košťata na vymetání sněhu z výhybek.
salamadr salamadr 3.12.2018 17:59  2744
Napadne trochu sněhu a začne mrznout a dráhy jsou z toho v prdeli...Dalo by se to pochopit před 50 lety, kdy mrzlo, až praštělo a metr sněhu byl běžně, ale dnes?...
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 30.11.2018 15:52 - Oblíbené kluby (21:36) 2743
Holt, chudák exekutor asi zrovna neměl na slanou vodu.
zidane Zidane Na Štěpána bez Štěpána - na Andreje bez Andreje! 29.11.2018 08:06  2742
Desdichado [2741]: Asi tak. Muslimáky mám rád jak neplacenej přesčas, ale kvůli dvaceti tisícům zabavit nemovitost v hodnotě milionů... ať mi nikdo nevykládá, že nebyly jiné možnosti, jak dluh vymoct.
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 28.11.2018 19:23 - Oblíbené kluby (21:36) 2741
Zemanová má koule že si vystřelila a trefila (a střílela poprvé v životě??). Já nevím, tihleti střílečomilci taky hnedka všechno sežerou i s navijákem. Za prvé nejspíš nestřílela ostrými ale něčím redukovaným (aby neměla modřinu) a za druhé, falešná trefa do terče není nic neznámého.
A pokud má taipan myšlenku, "že já bych to nedal a neodvážil se", má smůlu. Ale moc nevěřím, že bych se nějak exceletně trefil na první dobrou. Přece jen, i závodníci mají nástřel, a to tu svou zbraň znají!!

Spíš by mne zajímalo, jestli se tehdy skutečně trefil v té Barceloně! :-D

-------------------------

Mimochodem, zaregistroval jsem, že nějací muslimáci v Práglu dlužili snad 20 tisíc za plyn, či tak nějak, a exekutor jim zabavil modlitebnu a vydražil za 10 miliónů. Jako, ne že bych nějak hájil muslimáky, ale tohle je podle mne prvotřídní ukázka toho, jací jsou exekutoři svoloč a měli by se stát ozdobou kandelábrů (a žrádlem pro havrany).
sextant sextant 27.11.2018 22:02  2740
Jo léčení olovem to znám. Olovo se podává v krátkých dávkách dávkovačem AK47. Zatím si nikdo nestěžoval.
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 27.11.2018 20:23 - Oblíbené kluby (21:36) 2739
nějaký šutr na náměstí nic nedokazuje
Nevím, co to má společného s Indy?

U jedné kauzy "nejstaršího člověka na světě" se ukázalo, že to byl jeho syn, co se vydával za otce, který umřel
To asi nebylo na západ od Balkánu, že? ;-)

Sice bych těch 104 let bral s rezervou, copak tenkrát se vystavovaly rodné listy?
To sice ne, ale matriky, či jim podobné záznamy, byly už v XVI. století. A navíc, taková šlechta si to časem celkem hlídala a po ní i "lepší lidi", takže to asi tehdy měli za jisté. Na náhrobních kamenech se ten věk tesal celkem běžně. Ostatně, když nebožtík a rodina měla na to aby se vytesal ten šutr, nebyli žádní primitivové. No a i kdyby, jestli měl 102 nebo 105 let...

Dřív by ho sklátila třeba angína
Spíš zápal plic. Rakovinu tehdy měli někteří jistě taky a rozedmu plic ze zakouřeného prostředí (černá kuchyně atp.), ale takový ty moderní jedy, to zkrátka neměli. Navíc, i když už se kouření rozšířilo, kouřili čistý tabák ve fajfce, kdežto dnešní cigarety, ty jsou plné všelijakých umělých sraček, taková "přidaná hodnota".

A navíc, mnozí doboví doktoři byli i docela zdraví a životu nebezpeční - pouštění žilou, léčení olovem nebo rtutí...
salamadr salamadr 27.11.2018 18:04  2738
Mě dnes mohla odpravit zdravotní sestra a ne chřipka...Odebírala mně krev 10 minut a rozpíchala obě ruce...Takovou krávu na odběrech už jsem dlouho nezažil a to tam chodím každých 14 dní rok...
zidane Zidane Na Štěpána bez Štěpána - na Andreje bez Andreje! 27.11.2018 07:27  2737
Desdichado [2735]: Sice bych těch 104 let bral s rezervou, copak tenkrát se vystavovaly rodné listy? Maximálně zápis v matrice a i to bych bral s rezervou, co víme, co tam pan farárko napsal, měl nad sebou nějakou kontrolu? Sice by se takto dala omluvit chyba den sem den tam (napsal datum narození nebo datum křtu?), roky už by lítat neměly, ale kdo ví... však i proto například neuznávají do Guinnesovky různé "stotřicetileté" lidi ze států, kde když se zeptáš na rodný list, budou si myslet, že jim nadáváš ;-)
Takže 104 - může být, nemusí, ale že byl hodně starý, to je jasné, jinak by se o tom nepsalo.
A vysoká dětská úmrtnost ano. I když nejen ta, tenkrát jsi nevěděl dne ani hodiny a nemuselo jít o zapíchnutí. Ona taková chřipka či jiná z dnešního pohledu banalita tě taky mohla odpravit během pár dnů.

A s rakovinou se to dneska má v dost případech takhle: Kdo by dřív umřel jako dítě či mladej, ten se dneska díky vyspělé zdravotní péči a lékům "dožije" své rakoviny. Dřív by ho sklátila třeba angína, dneska s ní antibiotika vyběhnou, tak se může dostat ke slovu rakovina. Tenkrát by ho třeba sklátila taky, ale angína byla rychlejší, kdo ví.

[ 2740 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt