Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Desdichadův brblák [ŽP: 4 týdny] (kategorie Kecárny) moderuje Desdichado.
Archiv
Tento klub byl založen aby si, všemi oblíbený, Desdichado mohl v klidu brblat a komentovat veškeré dění, které ho zrovna zaujme.
Slušná debata je vítána, ale idiotské příspěvky debilů, kteří se na Lopuchu považují za šlechtu, mažu bez uzardění.
Upozornění: Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to tu číst natož komentovat!
A taky to neznamená, že si každý může cokoliv dovolit.
Jo a ten dement smrtka_online tu má ban.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 2740 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
zidane Zidane Na Štěpána bez Štěpána - na Andreje bez Andreje! 9.12.2018 05:23  2764
2761A zkus chtít se z vyhledávače dovědět, že anál je historický pramen, jinými slovy letopis :-)
sextant sextant 8.12.2018 20:35 - Odhlášení (18:10) 2763
Dalo mi to chvíli práce, ale nakonec jsem oficiální stránky NCIS opět našel. Samozřejmě přímo na webu námořnictva USA. Pokud má někdo zájem, tady je link: http://www.ncis.navy.mil/Pages/AboutNCIS.aspx
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 8.12.2018 15:51  2762
°°°°°v dalších několika minutách se z nějaké zředěné bramboračky kocháme iluzí, že již vše potřebné víme.
°°°°° a nakonec to buď spadne nebo naběhne 5 nových oken plných blbých odkazů na porno, či na něco jiného, co ale stejně va skutečnosti skončí na pornu. ;-)

Jak víte běží seriál NCIS. Chtěl jsem se něco dozvědět o té skutečné službě, protože NCIS není vymyšlená služba pro seriál.
Tak konkrétně o tomhle se domnívám, že se to u nás v knihovnách bude hledat taky blbě. Jedině snad Encyclopædia Britannica?
sextant sextant 8.12.2018 14:41 - Odhlášení (18:10) 2761
Nu, je pravda, že na Internetu se dozvíme řadu informací, ale většinou jsou to informace všeobecné. Pokud chci něco speciálního pak je průser. Jednak jak se zeptat vyhledávače aby mi porozuměl. Za druhé aby to byla skutečně ta informace kterou jsem chtěl.
Uvedu příklad. Jak víte běží seriál NCIS. Chtěl jsem se něco dozvědět o té skutečné službě, protože NCIS není vymyšlená služba pro seriál. Dalo mi to snad půl dne vyhledávání, protože vyhledávače mi tvrdošíjně nabízely informace o seriálu. Podobné bylo vyhledání skutečné služby JAG.
Takže kolikrát vzpomínám na vyhledávání informací v knihách ve studovně vědecké knihovny, případně v časopisech.
multilevel multilevel 8.12.2018 13:15  2760
Nicméně máme nepopiratelnou výhodu v tom, že když se chceme něco dozvědět, je to obvykle otázka několika minut a ne několika hodinová výprava do knihovny.
°°°°°několik minut nabíhá systém...to jsme se ještě nic nedověděli
°°°°°dalších několik minut vyhledávač chrlí záplavu stále se opakujících odkazů stále jsme se nic nedověděli
°°°°°v dalších několika minutách se z nějaké zředěné bramboračky kocháme iluzí, že již vše potřebné víme.

Nicméně máme nepopiratelnou výhodu v tom, že když se chceme něco dozvědět, je to obvykle otázka několika minut a ne několika hodinová výprava do knihovny.
Nicméně je nepopiratelnou výhodou, že ve věznici to máme k šlichtě v kastrolu několik málo minut do vězeňské kantýny, zatímco bychom se chudáčci museli za jídlem (do restaurace či na nákup) několik hodin trmácet.....
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 6.12.2018 18:25  2759
Nicméně máme nepopiratelnou výhodu v tom, že když se chceme něco dozvědět, je to obvykle otázka několika minut a ne několika hodinová výprava do knihovny.
Je poněkud potíž v tom, že toho najde třeba moc, ale ne všechno musí být správně.
Nehledě k tomu, že knihy mají své výhody. Například Václav Klaus si v každé furt barevně podtrhává, což v článku na internetu je kapánek problém. :-)

Maturita sama o sobě znamenala hovno tehdá, znamená hovno i nyní.
To zas ne. Už maturita sama o sobě byla dobrým předpokladem pro nějakou "lepší" práci i bez VŠ. Na VŠ chodilo tehdy mnohem menší procento mládeže než dnes. Školy prostě neměly takové kapacity a finance.

A za Reichu vzdělání končilo (úředně) maturitou. Na VŠ mohli jen ti rasově čistí, aby mohli velet untermenschům.
zidane Zidane Na Štěpána bez Štěpána - na Andreje bez Andreje! 6.12.2018 12:41  2758
Tex [2757]: Tak jistě, dovozová piva můžou takhle stát, ale obvyklá cena za tento nápoj to zatím v ČR naštěstí není :-)
tex Tex wubalubadubdub 6.12.2018 12:19  2757
pivo za 65 občas taky kupuju :D a nepřijde mi to divné vidět na kase :D
Počítat si nákup je dobrá mentální mezihra při čekání na pokladně :)
zidane Zidane Na Štěpána bez Štěpána - na Andreje bez Andreje! 6.12.2018 11:24  2756
Tex [2754]: Nicméně máme nepopiratelnou výhodu v tom, že když se chceme něco dozvědět, je to obvykle otázka několika minut a ne několika hodinová výprava do knihovny.

To ano. To výhoda je. Ovšem to, že seber většině dnešní mládeže přístup na internet a nedozví se nic, protože vyhledávat v knihách neumí - nikdy se to neučila, protože "proč, si to vygooglím" je z toho vyplynulá nevýhoda - na lepší se dobře zvyká a proč by se člověk učil i to horší, když nemusí.

Docela bych věřil i tomu, že dost takových si ani z hlavy nespočítá, kolik plus mínus pár korun stojí nákup, protože kalkulačka v mobilu a kdyby se jim mobil vybil, zaplatili by za půlku chleba, pět rohlíků, paštiku a čtyři piva beze slova 256 Kč a nepřišlo by jim to divné, kasa to ukázala, tak je to pravda...

zidane Zidane Na Štěpána bez Štěpána - na Andreje bez Andreje! 6.12.2018 11:19  2755
sextant [2751]: A proč vymírají řemeslníci?
Protože dnešní mladí by nejradši manažérovali, ať už to mají ze své hlavy nebo to do nich hustili rodiče.
Ty přece nebudeš makat rukama jako nějaká socka, ty můžeš bejt ŠÉF, můžeš bejt MANAŽER... a že tě baví opravovat auta a chtěl bys dělat automechanika? Ale no tak, vystuduj, založíš si autoservis, budeš pracháč a auta můžeš opravovat jen pro zábavu, přece nebudeš makat na šéfa, když můžou jiní makat na šéfa tebe...
A kluk se pak často zbytečně trápí někde na škole, ač by mohl bejt šťastnej na učňáku...

Lidi si neuvědomují, že v ČR nemůže být deset milionů manažerů, protože koho by manažerovali? Navezené sem Ukrajince a jiné Balkánce nebo, jak se sem naváží teď, Mongoly? O té třetí možnosti různých "inženýrů" ani nemluvím, to z 95 % v životě tahat nebude?

sextant [2753]: Kdesi jsem četl, že prý za komárů když byly takové ty "exkurze" pro lidi na "památná místa", tak jednou byla exkurze na Duklu. Průvodkyně začala vyprávět, "jak to bylo"... jeden z lidí se bleskově rozhlédl a začal průvodkyni opravovat :-)
tex Tex wubalubadubdub 6.12.2018 08:13  2754
spíš jsem to myslel, že v 1920 asi nebudou zkoušení z toho co se stalo 20 poté :D
Jako jasně, dřívější matura byla prestižní záležitost a byla to defakto jen podmínka jít na vysokou školu. Maturita sama o sobě znamenala hovno tehdá, znamená hovno i nyní.
Jasně, z hlediska některých oblastí znalostí jsme na tom hůře. Z hlediska všeobecné vzdělanosti je myslím ten spread stejný v %. Nicméně máme nepopiratelnou výhodu v tom, že když se chceme něco dozvědět, je to obvykle otázka několika minut a ne několika hodinová výprava do knihovny.

To, že chybí řemeslníci, ti kvalitní, tak to bych bral jako důsledek odměňování ve společnosti. Už se to narovnává, trh funguje a pokud si chci něco nechat opravit od profika, tak to stojí ranec.
sextant sextant 6.12.2018 07:51 - Odhlášení (18:10) 2753
Tex
Těch co pamatují 1. republiku v plném zdraví už asi moc nebude. To ses měl zeptat tak před 40 lety. To jich ještě bylo dost.
Ostatně toho co se stalo za 2.světové války je teď spousta, protože do omrzení jsou filmy o této válce opakovány. To co by ses dozvěděl by byl jen osobní pohled z místa kde dotyčný žil. A to ještě upravený tak, aby z příběhu vyšel vypravěč jako hrdina.
tex Tex wubalubadubdub 6.12.2018 07:35  2752
bylo by zajímavé se zeptat prvorepublikového občana na to co se stalo během druhé světové války :)
sextant sextant 6.12.2018 07:15 - Odhlášení (18:10) 2751
Zidane
V tom s Tebou plně souhlasím. Dnes má maturitu kde kdo, ale jakou? Moc by mně zajímala zkouška co by se stalo, kdyby dnešním maturantům zadali otázky z 1. republiky a pak třeba z 60. let. To by asi bylo překvapení, co?
Jasně, že řemeslník má mít výuční list a pak se stával tovaryšem a byl někde v zaměstnání u mistra. A teprve když měl praxi a složil mistrovské zkoušky měl možnost si udělat firmu. Jenže to byl už Pan Mistr, který hodně uměl a nepotřeboval k tomu nějaký bezcenný papír.
Navíc v současnosti začínají chybět řemeslníci. Těch co jdou do učení je málo a stávající řemeslníci pomalu vymírají. V mnoha případech v závodech volají do práce penzisty co jsou už 10 let v penzi aby ty mladé naučili řemeslo, které už skoro nikdo neumí. S jedním takovým jsem mluvil. Vozí jej denně do práce a z práce služebním autem. Proč? Řidičák už mu vzali a autobus k nim do vesnice už 5 let nejezdí.
zidane Zidane Na Štěpána bez Štěpána - na Andreje bez Andreje! 6.12.2018 05:58  2750
sextant [2748]: Asi tak. Dřív maturita oddělovala "vzdělané" od "těch ostatních" a maturant byl někdo. Jenže jak se to dneska všechno zlehčuje, tak má maturitu i to, co by za našich rodičů šlo na učňák, pač je to blbé jak troky a maturita je už jen cár papíru. K čemu je dofrasa řemeslníkům typu instalatér nebo kuchař maturita? NA CO??? Ti by se přece měli živit rukama, k čemu tam je maturita, to nestačí výučák?

[ 2740 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt