Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Desdichadův brblák [ŽP: 4 týdny] (kategorie Kecárny) moderuje Desdichado.
Archiv
Tento klub byl založen aby si, všemi oblíbený, Desdichado mohl v klidu brblat a komentovat veškeré dění, které ho zrovna zaujme.
Slušná debata je vítána, ale idiotské příspěvky debilů, kteří se na Lopuchu považují za šlechtu, mažu bez uzardění.
Upozornění: Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to tu číst natož komentovat!
A taky to neznamená, že si každý může cokoliv dovolit.
Jo a ten dement smrtka_online tu má ban.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 2555 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
zidane Zidane Nechcete za premiéra trestně stíhaného - STBáka? Stránka pro vás 20.10.2018 06:51  2579
taipan [2575]: Ad prohlídka u doktora - pokud vím, doktor může (a nemusí), pokud se něco nezměnilo, člověka poslat k psychologovi či tak někam, záleží na obvoďákově úvaze - aby prostě nedostal zbroják nějakej rapl, co bude při každé ptákovině tasit.

Tex [2576]: A to je správný přístup. Koupím si zbraň a pokud ji pak někomu prodám aniž se oficiálně "převede" a on s ní něco spáchá, zjistěj, že zbraň je moje a jsem tedy brán jako pachatel a problém se z toho dostat. Jo vy jste zbraň ztratil a náhodou ji našel zrovna někdo, kdo s ní pak přepadl benzínku... a pročpak jste ztrátu nenahlásil? Atd. atd.

Desdichado [2577]: Ovšem kdo chlastat chce, stejně chlastá. Tak nějak všeobecně se ví, že "pohraniční" Švédové si zajedou se ožrat do Finska, o Dánech zaletivších si ožrat se do Prahy se taky vyprávěj příběhy... jsem prostě proti prohibici a podobným zákazům. Omezit ano, ale totální zákazy - to se mi nelíbí. Začne to alkoholem, pak někdo řekne, že bůček je taky nezdravý, tak ho zakážeme a kde to skončí? Dejte mi s tímhle svátek matek...
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 20.10.2018 01:12  2578
Ale tenhle je pěkný:

Müller našel na Stierlitzově stole telefonní číslo.
"Mám vás!" vykřikl radostně Müller. "To číslo určitě patří některému z ruských agentů."
"Nesmysl," odvětil Stierlitz. "To je číslo na amerického agenta."
Müller tiše položil lístek s číslem zpět na stůl a odešel. I on věděl, že s Američany není u výslechu žádná zábava, protože při mučení odmítají zapírat.
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 19.10.2018 21:05  2577
sextantJednak tu píšeš voloviny, protože předpisy k prodeji zbraní se liší v jednotlivých státech USA a za druhé zcela určitě zbraň nekoupíš v trafice, ale v obchodě k tomu určeném s platnou licencí.
Kdyby tak někdo čtl co jsem napsal a ještě si to zapamatoval, že? Jen připomenu, že jsem psal, že v těch trafikách to už zatrhli (čímž chtěl básník naznačit, že dřív to bylo dokonce ještě jednodušší).
takže je mi šuma fuk jak se tam prodávají zbraně.
Leč mnozí z Lopucha k tomu modelu (v těch volnějších státech) vzhlížejí jako ke svatému obrázku,že takto by to mělo být.
Mimochodem, vzhledem k tomu, že mezi státy USA, celkem logicky, neexistují nějaké hranice (žádné celnice ani nic podobného), tak větší omezení v nákupu v jednom státě je celkem k hovnu, když přejede 100 mil a tam už je to jednodušší.

Třeba prohibice v třicátých letech v USA minimálně v tomto jednom případě krásně ukázala, že zakázané ovoce nejvíc chutná ...
Tím se furt oháníte jako pavouk mucholapkou. Ve Švédsku byla prohibice na alkohol taky (a dokonce do určité míry stále je) a vypadalo to naprosto odlišně a dokonce uznávají, že je zachránila od toho, aby se uchlastali. A žádná taková mafie tam nevznikla. Problém bude možná v tom, že v USA je 75% obyvatelstva genetických zločinců a vyvrhelů, kteří si mohou snadno opatřit střelnou zbraň. *šklíb*
A dokonce existují ostrovy, kde je zakázána automobilová doprava. Je možné, že každý domorodec tam natruc vlatní tři RR, ale není moc pravděpodobné, že by se s nimi natruc proháněl dvoustovkou po místních silnicích. I když co víme, třeba je tam strach vystrčit nos před zeď, aby tě nesejmul automobilista.
Takže, ono to není primárně o zákazu, ale o debilním obyvatelstvu.
Pokud by tvá teze totiž byla správná, pak by nebylo nic jednoduššího než zakázat sňatky a nutit obyvatelstvo do rozvodů a homomanželství. A tím by se upevnily rodiny. Jenže u nás jsou už mnozí tak potróblí, že by se to ujalo a homomanželství by se stalo dominantní a vy všichni sluníčkáři byste cvrlikali blahem.

Například ty bys jim rozhodně nevyhověl, i kdyby ses na hlavu postavil a o ZP usiloval.
Myslíš?
Yes, myslím. Podle mě bys nevyhověl zdravotní prohlídce, protože podle tvých slov máš jedno oko téměř v háji.

Pro snajpra je to naopak výhodné.
Takový taipan je prolezlé nemocema jak shnilý jabko a furt se chlubí, že zbroják má.
Další věc je, že teoretický test je poměrně obtížný, pro člověka, který o zbraních nic neví, téměř nesložitelný.
Iluze. Kdo chce, ten se to naučí a komisaři mu ještě budou pomáhat. Nebo se snad domníváš, že přijdeš, podáš žádost a hned ti dají vyplnit test? Kde žiješ?

Ano, náš zákon je poměrně přísný, ale to je v pořádku. Diskriminační? Nikoliv, to je blbost, kterou sis vycucal z prstu.
Někteří zde (a na Lapu) si to myslí. I když třeba takový taipan poslední dobou od svých velmi až převelmi liberálních názorů slevil. Asi poté co zjistil, že postřílet půlku školy a festivalu není zase až tak složité a prakticky tomu nelze zabránit (a ani v jednom případě se nejednalo o zasraného islamistu).

Ovšem ta urban legend o kupování zbraní v USA v trafikách, kterou neustále dokola omíláš
Porovnej to s no v trafikách už to zatrhli a s tím co napsal Tex. (Su zvědavé jak to zakecáte.)
V nedávném případu školní střelby bylo přímo řečeno, "že si koupil zbraň, nevím už přesně, ale nedaleko od té školy (snad dokonce naproti), vešel do školy a asi se učil střílet, či co. A zde najdeme mnoho zastánců toho, že tamní praktiky jsou v pořádku a že to tak je správné, protože, kecy v kleci, zbraň pro vlastní ochranu.

Registraci zbraní u nás mnozí pravicoví sluníčkáři považují za omezování osobní svobody a volného trhu.
tex Tex wubalubadubdub 19.10.2018 19:16  2576
Desdimu poradím - místo těch trafik můžeš používat, že někdo si legálně zbraň koupí, projde federální prověrkou a normálně mu ji v obchodě prodají. A pak ale může v některých státech prodat tuto zbraň komukoliv a není potřeba nijak kontrolovat co je dotyčný zač. Je to totiž transakce mezi dvěma svobodnýma lidma. Může se tedy stát, že pokud zločinec pošle do obchodu se zbraněmi svoji matku nebo učiní nákup na cizí osobu, která projde skrz prověrku, tak se může zmocnit zbraně.
To u nás nejde, tím že máme registrované zbraně. Můžeš ji někomu prodat, ale budeš v průseru bez pořádného papírování.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 19.10.2018 17:14  2575
DeschiadoNapříklad ty bys jim rozhodně nevyhověl, i kdyby ses na hlavu postavil a o ZP usiloval.
Myslíš?

Yes, myslím. Podle mě bys nevyhověl zdravotní prohlídce, protože podle tvých slov máš jedno oko téměř v háji. Z téhož důvodu bys asi měl potíže projít zdravotní prohlídkou na řidičák. Další věc je, že teoretický test je poměrně obtížný, pro člověka, který o zbraních nic neví, téměř nesložitelný. A totéž platí pro zkoušku z manipulace se zbraní a testu střelby na terč. Zkušební komisaři jsou pokud vím dost přísní. A konečně, nevím, jak jsi na tom s bezúhonností a spolehlivostí (jestli nemáš nějakej záznam v restříku, byť za nějakou blbost, nebo záznamy o přestupcích na úřadě v místě bydliště).

Kdybys byl konzistentní, pamatoval by sis, že jsi tvrdil, že u nás to je kurevsky přísné a měl by tento diskriminační zákon být uvolněn. A kromě toho furt vychvaluješ us zvyklosti, kde si kvér můžeš koupit, no v trafikách už to zatrhli, ale zkrátka prakticky zcela volně.
Ne, netvrdil. Ano, náš zákon je poměrně přísný, ale to je v pořádku. Diskriminační? Nikoliv, to je blbost, kterou sis vycucal z prstu. Jsou stanovena pravidla, poměrně přísná, kdo jim vyhoví a splní je, má na ZP a zbraň nárok. To je v pořádku a nic diskriminačního na tom není. Některé věci by samozřejmě mohly mít uvolněny (tlumiče, lasery, noktovizory, vojenská munice atp.), ale v rámci Evropy (EU) je náš zbrojní zákon velmi dobrý a zaplaťbůh za něj tak jak je.

Ovšem ta urban legend o kupování zbraní v USA v trafikách, kterou neustále dokola omíláš, to je jedna z největších blbostí, jaké se tu objevily a jeden z nejnesmyslnějších "argumentů" vůbec. Zajímalo by mě, proč si tedy nejdřív pořádně nezjistíš, jak to v USA s tímhle opravdu je, abys nebyl tímhle opakováním voloviny za úplného blbce. Asi tak v polovině US států, hlavně v těch levicových na východním a západním pobřeží s velkými městy jsou zbrojní zákony a předpisy mnohem přísnější než u nás, je tam pro běžné občany v podstatě zbraňová prohibice. A i v těch ostatních, kde je to volnější, v jižanských státech a na středozápadě se zbraně nekupují jen tak v nějakých trafikách, nýbrž v obchodech s povinnou licencí, jako u nás, musíš se prokázat dokladem totožnosti a většinou se i nahlásit u šerifa.

který má potřebu střílet po všem co se pohne a zabíjet pro zábavu bezbranné nevinné živé tvory.
Platí to i na lidi?

Ano, pro tyto zasrané bouchaly (myslivce, nimrody, fořty, pytkáky a další podobná hovada) to platí i pro lidi. Však taky často jeden druhého sejme, nebo sejmou nějakého houbaře, cyklistu, výletníka atd.
Nicméně ano, mezi lidmi, tedy spíše "lidmi" by se našla spousta takových, kteří by si zasloužili "sejmout" mnohem více než chudák nějaká liška. A mělo by to být legální.

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 19.10.2018 16:50  2574
Sextant velmi dobře. Jasně, srozumitelně a argumentačně podloženě.
zidane Zidane Nechcete za premiéra trestně stíhaného - STBáka? Stránka pro vás 19.10.2018 10:17  2573
Desdichado [2569]: A samozřejmě, když je zákaz jezdit na červenou, všichni najust jezdí na červenou, že?

Ty mi říkej něco o demagogii. Třeba prohibice v třicátých letech v USA minimálně v tomto jednom případě krásně ukázala, že zakázané ovoce nejvíc chutná - za prohibice začali chlastat i ti, co dřív "nevěděli, co stojí lahev piva", kvalita alkoholu samozřejmě příšerná, protože to byla kdovíjaká lavórovice, napakovávala se na tom mafie a nakonec i kongresmanům došlo, že prohibice byla naopak kontraproduktivní a lidi začali chlastat o dost víc.
Takže v některých případech jsou zákazy skutečně kontraproduktivní a platí přísloví o zakázaném ovoci.
sextant sextant 19.10.2018 07:01  2572
Nechápu, proč tady pořád argumentuješ jak je organizován prodej zbraní v USA. Jednak tu píšeš voloviny, protože předpisy k prodeji zbraní se liší v jednotlivých státech USA a za druhé zcela určitě zbraň nekoupíš v trafice, ale v obchodě k tomu určeném s platnou licencí.
Pokud nás tady chceš poučovat jak je to s prodejem zbraní v USA tak sem napiš odkazy na oficiální stránky ze kterých jsi čerpal svoje neznalosti.
Já do USA nepojedu, takže je mi šuma fuk jak se tam prodávají zbraně. Je to jejich záležitost a nikdo z nás nemá právo jim do toho kecat.
Ostatně zatím poslední střílečka na škole nebyla v USA. Tak sem ještě napiš, jak se kupují zbraně v postsovětských republikách a jak v Rusku.
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 19.10.2018 03:27  2571
Tak hlavně že ses poznal.
sextant sextant 19.10.2018 02:48  2570
Že pošuků bylo vždycky dost je názorně vidět na všem co napíšeš.
Pokračuj, na pobavení je to super.
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 18.10.2018 20:40  2569
ZidaneZabít tě můžou i bez střelné zbraně. Třeba nožem. Zakážeme nože?
S tou demagogií běž do prdele.

A co se týče kontraproduktivity zákazů - no, kdyby nebyl zákaz šíření jaderných zbraní, tak je arabáši už dávno mají ... a jedněm by je prodali Američani a druhým Rusi. A samozřejmě, když je zákaz jezdit na červenou, všichni najust jezdí na červenou, že?
Kdyby lidem naopak vnucovali zbraně, nutili je povinně chodit na střelnici tak by většina doma neměla ani prak.
Kecy. Pošuků bylo vždycky dost.
Jenomže to my né, něco se stane, tak honem zákaz. A myslíme si jak jsme problém vyřešili. Že jsme zákazem vytvořili 10 nových problémů tím se už nikdo ze začátku nezaobírá. Nakonec se slavnostně zákaz zruší.
Tak jistě. Jedinou obranou je prodávat zbraně i v trafice. V USA se to osvědčilo. Dokonce prodávají příslušenství aby z běžné zbraně se dalo zabít mnohem víc lidí. A zakázat? To je přece hloupost! Je to pro obranu!! Jenže, a to je ten podstatný a vlastně i jediný důvod, jsou to miliardy zisku pro zbrojařské firmy. Na tohle zboží se nedělají akce 2 za cenu jedné, výprodej 80% a tak všelijak podobně a ani se to neprodává za minimální nutný zisk.
sextant sextant 18.10.2018 10:08  2568
Ty zákazy čehokoliv jsou kontraproduktivní. Jakmile se něco zakáže, tak se natruc tím lidé vyzbrojí. Přece zákazy a nařízení jsou proto, aby se porušovaly, no né?
Kdyby lidem naopak vnucovali zbraně, nutili je povinně chodit na střelnici tak by většina doma neměla ani prak.
Jenomže to my né, něco se stane, tak honem zákaz. A myslíme si jak jsme problém vyřešili. Že jsme zákazem vytvořili 10 nových problémů tím se už nikdo ze začátku nezaobírá. Nakonec se slavnostně zákaz zruší.
zidane Zidane Nechcete za premiéra trestně stíhaného - STBáka? Stránka pro vás 18.10.2018 08:38  2567
A že k zákazu nožů už to pomalu směřuje... říkal kámoš kamioňák, že když jezdil do Calais v době "migrační krize", měli francouzští policajti kecy i na to, že má v kabině nůž a když jim vysvětloval, že to má, aby si mohl ukrojit chleba, odpověděli mu, že si přece může koupit nakrájenej... notyvolenakole...

Škoda že ho nenapadlo se jich následně zeptat, čím si tedy na ten nakrájenej chleba má namazat máslo, jestli mu dovolej aspoň příborák nebo si musí vystačit s kreditkou či něčím podobným... svět se v prdel obrací.
zidane Zidane Nechcete za premiéra trestně stíhaného - STBáka? Stránka pro vás 18.10.2018 08:35  2566
Desdichado [2564]: Zabít tě můžou i bez střelné zbraně. Třeba nožem. Zakážeme nože?
Nebo někdo, kdo ovládá bojová umění - zakážeme výuku těchto? A co uděláme s lidmi, kteří už bojová umění ovládají? Zbraně můžeš lidem vzít, ale jak vezmeš karatistovi karate nebo boxerovi box? Usekáním končetin?
zidane Zidane Nechcete za premiéra trestně stíhaného - STBáka? Stránka pro vás 18.10.2018 08:34  2565
Tex [2562]: Kdysi kdesi jsem - klasicky na papíře, ne na netu - viděl vtip, kdy chlap držel krumpáč ne za násadu, ale za druhou stranu - za to, čím se kope a druhej to komentoval třetímu ve smyslu "Bojí se, že ho po těch letech v parlamentu nezvolej, tak se učí pracovat" - jo, tak nějak to bude ať už s politiky nebo s většinou sluníčkářů - rukama by se to neuživilo, tak se to angažuje v neziskovkách a vymejšlí to pochvoviny.

[ 2555 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt