Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Zelený je lopuch,
fotbal to je hra...

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Desdichadův brblák [ŽP: neomezená] (kategorie Kecárny) moderuje Desdichado.
Archiv
Tento klub byl založen aby si, všemi oblíbený, Desdichado mohl v klidu brblat a komentovat veškeré dění, které ho zrovna zaujme.
Slušná debata je vítána, ale idiotské příspěvky debilů, kteří se na Lopuchu považují za šlechtu, mažu bez uzardění.

Upozornění: Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to tu číst natož komentovat!
A taky to neznamená, že si každý může cokoliv dovolit.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 68 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 26.4.2017 15:51 - Oblíbené kluby (10:50) 76
Islámský stát se dostal do křížku s Tálibánem: Pozabíjelo se 91 radikálů
Kdybyse povraždili navzájem, bylo by to optimální Alláhumilé řešení. A poměrně bezpracné. ☺
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 25.4.2017 22:43 - Oblíbené kluby (10:50) 75
Já nevím. Kdyby se volil "Královský blb", tak mu snad i dám hlas:
Čelím útokům jako Trump, chtějí mě umlčet, tvrdí Ovčáček. Vadí mu dotaz novinářů na jeho Twitter
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 22.4.2017 23:21 - Oblíbené kluby (10:50) 74
S pojmy "celý národ" a "ignorace ostatních národů" (čili všech) bych zacházel opatrně. Za prvé to není pravda (aneb, u nás taky všechen lid budoval socialismus, ale někteří lidi na to srali ... a pár jich skončilo i na šibenici, v Německu, Rusku/RSFSR/CCCP, KLDR a Kambodži takových byly statisíce až milióny) a za druhé je to i neúcta k těm mrtvým. Ostatní národy taky neignorovaly, jednak neměly informace a dvak, tam to záleželo především na politických představitelích (a zatímco Chamberlain vítězoslavně mával kusem hajzlpapíru, Churchil říkal hned, že to je ostuda a hanba, nebo tak něco v tom smyslu).
A když to vezmeme k dnešku, tak EU sice není například slepé ke zločinům co provozuje Putin vzhledem k Ukrajině (narozdíl od "lidu" ČR - ano, je u nás hodně takových, kteří mu, nechápu proč, fandí a podporují ho), ale je kapánek bezzubé. Což je ovšem patrně i důsledkem 2.sv.v. a tím, že ten bolševicko-fašistický blbec "má pod palcem červený knoflík" a je zřejmě čím dál tím vyšinutější, podobně jako jeho menší bratr Kim.

------------------------------------
Zidane
To jo, důchodce má sice furt stejný důchod, a někteří mají důchod i vyšší než pracující mzdu (v čistých penězích), potíž je v tom, že systém tohle zkrátka nerozlišuje. Je to jako s tzv. "regulačními poplatky", kdy trestán byl člověk, který byl nucen jít k doktorovi, kdežto ti, kteří tam opravdu byli zbytečně a opravdu péči zneužívali, ti vlastně byli v klidu a těch se to ve své podstatě vůbec nedotklo. A ti, kteří zneužívali formou: "Pane doktore, potřebuju být týden doma", příp. (ještě horší): "Pane doktore, zaměstnavatel je v prdeli, potřebuje abych byl já a dalších 250 zaměstnanců aspoň 3 týdny doma na nemocenské", na ty to vliv nemělo taky, těm se ten poplatek vyplatil.
A navíc, takový důchodce, který je dnes často doma sám (a za tohle si může stát a společnost jako taková, který propagoval, že děti se mají na všechno vykašlat a "jít z rodného hnízda někam daleko do prdele, neb tak je to správné", ten má potom se svým pobytem v nemocnici i vedlejší výdaje. Ušetří možná za elektriku, to možná zhasnou, ale nikdo už, když ho odvážejí, nepřivře topení anebo ho zavřou a všechno vymrzne, nakoupené potraviny se zkazí, kdo se postará o případné zvířectvo ... jako, není to zase až taková sranda. A když má někdo důchod 8500 Kč, je to problém. A když je v nemocnici delší dobu, nemá třeba kdo zaplatit inkaso a když se třeba za půl roku vrátí, z toho 3 měsíce o sobě nevěděl, je bankrot. Ale platí to i o pracujícím, pochopitelně.

Jinak, u nás v sídlišťu jeden před, nevím, asi rokem, se jednou v noci náhle a nečekaně odstěhoval jednou provždy, nastálo a naprosto natrvalo (vyskočil z okna). Před becelým měsícem byla na dveřích cedulka zhruba tohoto znění: "Vážený(?) pane XY, protože jsme vás nezastihli doma, odmontovali jsme vám plynoměr." Z toho je patrné, že člověk musí platit inkaso ještě dlouho potom co hnije v hrobě (proletěl komínem), jinak se doma neohřeje. No, asi by se soudruzi exekutoři divili kdyby ho doma zastihli. Jako, nésu žádné velké ekonom, politik, státník a úředník, ale tak nějak selským rozumem cítím, že někde soudruzi, a nebyli z NDR, udělali chybu, že je někde něco špatně.
multilevel multilevel 20.4.2017 21:12  73
DesdichadoZa ty mrtvé není zodpovědný Kim. Tuto větu jsem měla napsat ve tvaru: Za ty mrtvé není zodpovědný jenom Kim.

Je to stejné, jako s Hitlerem. Za ty desítky miliónů mrtvých nemůže jenom Hitler. Pokud by Hitler svoje choutky prezentoval v zdravé společnosti, tak skončí jen a jen v blázinci. Jenomže Hitler udělal to co udělal, s podporou celého národa a v rámci imbecilnosti lhostejnosti a ignorance ostatních národů. Je to přesně o tom, že nikdo nechce pochopit, co je to zodpovědnost za vlastní život. Jenom miliardy výmluv. Mluvím tu o zodpovědnosti, nikoli o vině. Ono to totiž nejsou synonyma.

To, že Hitler zblbnul celý národ, je zodpovědností Hitlera. To že se celý národ nechal zblbnout Hitlerem, je zodpovědností každého jedince daného národa. Tuhle druhou část ale ignorujeme a bagatelizujeme, protože si s ní nevíme rady. Jenže aby se hra dala zrealizovat, musej být vždy na to dva.
nell Nell Jen zuby měří půl metru 18.4.2017 16:33  72
tak to je zcela vyjimečná situace, kdy s panem zemanem souhlasím. ještě tak možná s pohledem na izrael.
zidane Zidane Británie vystoupila, kdo bude další? - Kéž by Česká republika! 18.4.2017 13:57  71
Desdichado [69]: A to ještě důchodce v nemocnici má tu výhodu, že má důchod pořád stejný, zaměstnanec je na nemocenské a to je nějakých 69 % platu při dlouhodobějším marodění či kolik přesně...
zidane Zidane Británie vystoupila, kdo bude další? - Kéž by Česká republika! 18.4.2017 13:55  70
Desdichado [69]: ID Jelena před lety tvrdívala, že "každý schopný člověk může mít příjem 30k+ a kdo nemá, dobře mu tak, protože je neschopná bandaska" a když jí říkám "a kde jsou řekněme čtyři miliony takhle skvěle placených míst, aby každý mohl mít?" tak ona na to "no to se právě ukáže, jestli je schopný, protože schopný člověk si to místo najde a udrží" a byla s tím hotová. No představovala si to jak Hurvínek holocaust, co víc říct.
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 17.4.2017 20:37 - Oblíbené kluby (10:50) 69
Odborář Josef Středula: Zeman se mýlí. Stokoruna v nemocnici důchodce „zabije"
Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/odborar-josef-stredula-zeman-se-myli-stokoruna-v-nemocnici-duchodce-zabije-20170408.html

(Ponechávám i s dementníma poznámkama o zdroji, jako kdyby přímý odkaz nebyl dostatečným zdrojem - mají ho tam mít.)

Pán není hloupý a narozdíl od našich rádobypravičáků myslí i na víc než jen na "okamžitou absolutní maximalizaci zisku bez ohledu na cokoliv". A v klubu "Politika a dění ve světě" jsou podobné kacířské myšlenky přísdně zakázány.

Když jdete na nemocenskou, tak se s příjmem dostáváte na hranici příjmové chudoby nebo těsně pod ni. To znamená, že jste v podstatě ohroženi okamžitě. Pan prezident řekl, že důchodce nezabije, když bude v nemocnici platit sto korun za den. Ale ono ho to obrazně řečeno „zabije". A pro zaměstnance je to ještě horší – když skončí v nemocnici na 30 dnů, protože zaplatí tu sazbu, tak mu zůstane ještě o 2000 korun méně než tomu důchodci. Když se vrátí z nemocnice, tak pokud nemá našetřené peníze, může očekávat, že mu brzy vstoupí do domu exekutor.
Tohle je problém, který si nikdo, kdo má zajištěn vyšší příjem, nechce uvědomit, či spíše odmítá jej vůbec připustit. Teorie o tom že každý může mít příjem 50000 Kč měsíčně je sice hezká, ale ve své podstatě lživá. Každý prostě nemůže mít 50000 Kč měsíčně a pokud by tomu tak bylo, bude chleba minimálně 5× dražší. Ale mít 9000 Kč čistého, v případě pracujícího člověka, není zrovna něco co by ho hnalo do práce a vlastně chudne s každou výplatou.
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 17.4.2017 20:25 - Oblíbené kluby (10:50) 68
Za ty mrtvé není zodpovědný Kim. Ale miliony lidí, kteří se spokojili, s tím že jim nějakej systém ala Kim sere na hlavu.
No nevím, ale dle této logiky krev Milady Horákové spadá i na tvou hlavu! Respektive tvých rodičů a prarodičů. Takže ne, s tímto tvrzením nelze než nesouhlasit. Nehledě teda k tomu, že i my (ČSR+ČSSR) jsme ten režim podporovali a živili a v té době, kdyby nic, tak tam asi hladomory nebývaly, ovšem tím se režim utužil. Ti, kteří halasně nesouhlasili, těm to bylo prd platný, stejně jako tomu bylo u nás. Otázkou jestli přežít a dělat jakože souhlasím nebo halasně nesouhlasit a skončit možná až na šibenici, tím se zabývalo mnoho filosofů a samozřejmě záleží i na tom jak moc je situace neřešitelná. Ve Varšavském ghetu raději volili smrt v boji než stejně jistou smrt hlady nebo v plynu a navíc v boji přece odkráglovali pár nacistických vrahů a to se počítá, v Kambodži byla situace naprosto bezvýchodná, stejně jako třeba v Osvětimi, u nás bylo jasné, že to nemůže vydržet donekonečna, v Rusku, tam většina dodnes věří že vraždění v Katyni provedli Němci a že hladomor na Ukrajině možná ani nebyl a je to výmysl zlých imperialistů. Severní Korejci patrně (už) nebudou až tak odtržení od reality, přece jen mají často půlku rodiny na jihu a navíc, hodně jich asi bude mít zkušenost s represemi v rodině, tak se tváří jakože není nic lepšího než dynastie Kimů. Tohle je vůbec problém totalit - používáním biče a cukru jen pro vyvolené si systematicky pěstují nepřítele, který se, aby se dostal k cukru, tváří hrozně prorežimně, ale když režim povolí a zakolísá, nikterak jej nepodpoří. (Pochopitelně, neplatí to ze 100%, někteří by se klidně i opásali dynamitem a vešli mezi bourače režimu, tak jak to dělají islamisté.)
Vždycky je to o strategii přežití. A například islamistů není až tolik aby sebeodpálením zlikvidovali neislamisty, tahle strategie nemá z dlouhodobého hlediska perspektivu. I když, zcela nehumánní likvidace těch islámských válečných štváčů by pro zbytek světa byla vysoce humánním a relativně rychlým řešením ... a v podstatě i jediným možným.

Ale já su zaujaté. ;-)
multilevel multilevel 17.4.2017 11:57  67
co se týče raket... Tak korejská jaderná provokace může na sebe přivolat jen a jen symbolickou konvenční odplatu USA. Protože radioaktivita přelézající hranice KLDR směrem do sousední Číny a do sousedního Ruska
je sice nepřímým ale rozhodně jaderným útokem na obě jaderné velmoci. Takže to, co by následovalo, by rozhodně srandovní ukájení se na ukázkové likvidace Kimostánu nebylo...
multilevel multilevel 17.4.2017 11:52  66
čísla a statistiky, které nikoho nezajímají, protože se nekácí v jejich lese. Pro většinu lidí mají stejnou hodnotu, jako tabulka střelců a nahrávek z NHL v roce 1969.

Za ty mrtvé není zodpovědný Kim. Ale miliony lidí, kteří se spokojili, s tím že jim nějakej systém ala Kim sere na hlavu. Každej je muzikant a za vše můžou vždycky ti ostatní. Vzdání se vlastní zodpovědnosti za svůj život. Kim a jeho řádění je pak logický důsledek.

Tím chci jen říct, že lidé i tady jsou na tom v podstatě stejně. S osobní zodpovědností za stav své země. Máme jen z prdele kliku, že díky různým historickým souvislostem to tady vypadá trošku líp. Protože však si zasloužíme díky svému přístupu něco podobného, tak kupříkladu za 70 let se můžeme velice divit.
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 17.4.2017 03:46 - Oblíbené kluby (10:50) 65
No, mám ten pocit, že Kimovy rakety doletí spolehlivě tak možná na Aljašku, dál ne, takže v tomto punktu jsou USA jako takové celkem v klidu. Spíš jde o to, že, no, však víme co je režim KLDR za svinstvo. Horší byl už asi jen Pol Pot, ale ten neotravoval navenek. Bude zajímavé až se dozvíme, pochopitelně přibližně, reálné odhady mrtvých. Ať už přímo zavražděných nebo pochcípaných hlady či v lágrech.
zidane Zidane Británie vystoupila, kdo bude další? - Kéž by Česká republika! 17.4.2017 03:25  64
Prostě za studené války tu bylo vzájemně zaručené zničení. Teď je to spíš "zaručené zničení KLDR", protože čert ví, kolik toho Kim má, ale určitě ne dost na totální zničení USA.
Paseku by možná nadělal, pokud by se dobře trefil, ale celé USA by nezničil. Zatímco opačně by to fakt asi dopadlo tak, že by se děti ve škole učily o novém ostrově jménem Jižní Korea.
zidane Zidane Británie vystoupila, kdo bude další? - Kéž by Česká republika! 17.4.2017 03:21  63
Desdichado [62]: Generalita počítám ano. Zda Kim, to ví jen on.
Protože kdo z generálů je natolik chytrý, aby věděl, že kdyby zmáčkli červený čudlík, odvetný úder je zničí (vzájemně zaručené zničení tu bylo už za studené války a to SSSR byl jiná mocnost než KLDR), ten i ví, že říct to Kimovi by se s pravděpodobností limitně se blížící jistotě nevyplatilo...
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 17.4.2017 00:57 - Oblíbené kluby (10:50) 62
To sice obecně ano, ale zatím to drží dynasticky i s tím, že nepohodlné příbuzenstvo, které by se mohlo domáhat majestátu, je likvidováno. Jediný rozdíl je v tom, že takový Řím nebo Osmanská říše, to bylo něco, to byly nějaké mocnosti, kdežto KLDR je hovno. Sice debil vyhrožuje jaderným arzenálem, ale kdyby fakt něco vypustil, Jížní Korea by se stala ostrovem. Akorát je otázka, jestli si je toho vědom a jestli si je toho vědoma i jejich generalita.

[ 68 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt