Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě...Film-diskuse [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film) moderují tuvok07, Douglas.
Archiv
V dosavadním záhlaví Tuvok sliboval, že se v klubu nebude mazat, ale asi nastal čas oficiální pravidla trochu zpřísnit a konkretizovat. Jakkoli se tedy lze ztotožnit s tím, že diskuze nebudou cenzurovány, mám poměrně jasnou představu o tom, jak taková diskuze vypadá.

To znamená, že takzvaný gaychat (= prázdné internetové plkání, tupé řetězení příspěvků bez jasného cíle) bude mazaný od okamžiku, kdy:

A) přestane být zábavný
B) zábavný vůbec nebude
C) nebude bavit moderátora
D) dosud nepřítomný moderátor přijde a spráskne ruce nad tou spouští
E) bude naznačovat intelektuální nesmělost některých diskutujících a implikovat tedy snížení průměrného IQ diskuze v klubu.

(Možnost doplňovat další body je vyhrazena.)

Provokující identity budou zabanované. A jak už to ve světě internetových diskuzí chodí, provokující či jinak běh diskuze narušující identity určuje moderátor (resp. jeden z nás).

De facto se v běhu klubu nic nezmění, ale protože občas některé identity začnou vyřvávat něco o záhlaví... ať vyřvávají. ;)

Nepište zbytečné spoilery (tj. neprozrazujte podrobně děj filmu)
Pokud je však třeba kvůli argumentaci napsat musíte, použijte bílé písmo, které uzavřete do závorky. Bíle se píše takto:

<font color="white"> toto bude bíle</font>

A tudy vede cesta zpět do klubu Co právě... film
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 3214 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
crs CRS Dobří lidé sami na sobě neustále pracují - Confucius 28.8.2017 19:58  37316
Prosím, nevíte někdo název filmu (2016/2017) o tom jak chudej chlápek nejde hodně peněz a rozhodne se je vrátit. Dostane za to hodinky. Viděl jsem jen nějakou upoutávku a nemůžu to dohledat. Předem Díky.
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 15.7.2017 21:51 - Odhlášení (11:14) 37315
Ubi: Jo, Válka o planetu opic je pro mne letošní nejpozitivnější hollywoodské překvapení. Ještě lepší než na jaře Logan.
vinyl vinyl - ...jen si hraju 14.7.2017 16:50  37314
dadelViděl jsem Jejich nejlepší hodina a půl (Their Finest), Hanekeho Happy End a Drobné si nechte (Keep the Change)vpodstatě souhlas s hodnocením.

Wind River je vynikající, zaslouženě vítězný film u diváků. Jeremy Renner je sympaťák a výborný herec.

Poznámka "Michaela Hanekeho, jehož filmy jsou buď úplně super, nebo úplně nekoukatelné" mě pobavila. Ale je to tak, v první kategorii mám Funny Games a Lásku, ve druhé pak Happy End a možná překvapivě Bílou stuhu.
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 9.1.2017 19:45  37304
Viděl jsem a při čtení té "recenze" jsem se chytal za hlavu. To mám z toho, že jsem si ho tuhle odblokoval.
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 9.1.2017 17:06  37303
UBI-Deepwater Horizonneviděla jsem, ale tvoje recenze pobavila :-)
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 4.1.2017 20:32  37302
Jo jinak ještě k tomu konci povídky samotnému - implikace jsou víceméně takové, že ti mimozemšťané - protože znají svou budoucnost - prostě vnímají realitu jinak než my a tudíž vlastně celý jejich život spočívá v tom, že "hrajou své role", které jim byly předurčeny, protože ti, kteří začnou vnímat realitu tak jako oni zkrátka současně nějak podvědomě pozbudou touhy snažit se budoucnost změnit (protože to stejně nejde) a stávají se víceméně jejími pasivními aktéry, ať už to znamená věci pozitivní nebo negativní (což je jeden z přínosů takového vnímání reality - smíření se s "osudem" a příznivými i nepříznivými událostmi, taková jakási zenová vyrovnanost. Takže prostě měli "v popisu role" sem k nám přiletět, odbýt si tu epizodu se vzájemným poznáváním, předat nám bezvýznamné dary a v pravou chvíli zase odletět. Možná jejich návštěva sehraje pro lidstvo někdy v budoucnosti nějakou důležitou roli, o které jen zatím nevíme (protože i ti lidé, kteří začali mít schopnost vidět do budoucnosti, pochopitelně vidí nejdál jen do okamžiku své smrti, dál ne), možná byla z nějakého důvodu důležitá pro ty mimozemšťany. Prostě k tomu mělo přesně takhle dojít a proto k tomu i došlo. Možná někdy zjistíme proč, možná ne :)
john_mcclane John_McClane Vůbec nevím, zda je to umělecká - instalace nebo náhodné seskupení rostlin 4.1.2017 08:29  37301
Case: Díky za vyčerpávající odpověď. Škoda, že už jsem film viděl...
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 4.1.2017 03:25  37300
John_McClane: V povídce víceméně chybí veškeré to drama, které je ve filmu - armáda tam sice figuruje, ale nakolik si vzpomínám, nejde tam o žádný potenciální celosvětový konflikt ani nic takového, ti vojáci tam prostě jsou jen od toho, aby zjistili, co ti mimozemšťané chtějí a proč, jestli jsou nebezpeční a tak podobně. Rozhodně tam není nic, co by byť jen vzdáleně připomínalo ten velkolepý (a poněkud přiblblý) závěr, kdy hlavní hrdinka posílá časem vzkazy sama sobě a tak podobně. Ta povídka je stylově úplně jiná, v zásadě se zabývá akorát tou lingvistikou a vlivem, jaký má ten mimozemský jazyk na hlavní hrdinku, snahou pochopit inteligentní bytosti, které uvažují a vnímají svět naprosto jinak než my (a co z toho plyne) a tak podobně. Mimozemšťané si na konci s lidmi povyměňují pár "darů" - aby se ukázalo, že jsme od nich nezískali nic, co bychom už sami neznali - a pak se prostě bez jakéhokoliv vysvětlení toho, proč sem přiletěli, zase seberou a odletí. Zůstane tu tak po nich vlastně jenom jejich jazyk a jeho prostřednictvím možnost, aby ti, kteří se ho naučí do té míry, aby ovlivnil jejich myšlenkové pochody, v podstatě viděli do budoucnosti, tak jako do ní viděli ti mimozemšťané (protože hlavní hrdinka v povídce není jediná, kdo tuhle schopnost během procesu analýzy toho mimozemského jazyka získal - týkalo se více lingvistů, kteří se na jeho dešifrování podíleli).

Ona je ta povídka taková hodně zvláštní - její pointou vlastně ani tak není to, co se v ní odehraje a jak to dopadne, ale jde spíš o ten zážitek z jejího čtení, jak společně s hlavní hrdinkou čtenář odhaluje záhady komunikace s mimozemskou civilizací a současně si začíná uvědomovat, že některé z předchozích pasáží té povídky mají ve skutečnosti jiný kontext, než jak to působilo. Je tím hrozně zajímavá - film na tebe tu hlavní pointu víceméně vychrlí najednou jako dějový zvrat, zatímco v té povídce to přinejmenším mně přišlo jako mnohem pozvolnější proces, který vlastně v hlavě čtenáře kopíruje to, co v rámci děje prožívá její hrdinka. Pokud tohle někoho neosloví (a nechce se mu třeba ještě navíc ani přemýšlet o nejrůznějších implikacích toho, jak vnímáme čas a svět my a jak ho vnímají ti mimozemšťané, a o dalších podobných věcech), tak není pravda až tak divné, že někomu přijde nemastná, neslaná a s otevřeným koncem - protože ten konec prostě otevřený je, ale jakkoliv to může působit zvláštně, tak zkrátka není tím, o co v té povídce ve skutečnosti jde, a vlastně na něm vůbec nezáleží.

Bohužel to teda taky znamená, že to na tebe takhle může zapůsobit IMO jedině tehdy, pokud neznáš ten hlavní zvrat, na kterém je to celé vystavěné
.
tex Tex wubalubadubdub 3.1.2017 16:25 - Úvodní stránka (11:51) 37299
Co to je za klauna ten John_McClane?
john_mcclane John_McClane Vůbec nevím, zda je to umělecká - instalace nebo náhodné seskupení rostlin 3.1.2017 16:23  37298
Hele co to je za klauna ten Tex?

Ad Arrival: Prý má film jiný konec než v knize, může někdo napsat (samozřejmě bíle) v čem?
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 1.1.2017 21:08  37296
LOL.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 1.1.2017 09:26 - Úvodní stránka (11:11) 37295
Schválně jsem si přečetl tu povídku podle které to natočili, a dost dobře nechápu jak a proč někoho napadlo podle toho natočit film. Zápletka je sice svým způsobem originální, ale taková nemastná, neslaná, nedotažená, polootevřená. Pokud film končí úplně stejně jako povídka, tak je to trapas.
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 30.12.2016 20:25  37294
LOL.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 30.12.2016 15:25  37293
Ne, je taky protivná a nesympatická. A celé Arrival je hrozná a nudná slátanina.
tex Tex wubalubadubdub 30.12.2016 10:53 - Úvodní stránka (11:51) 37292
v Arrival hraje Amy Adams, která je vyjímečně protivná herečka. Skoro jako Anna Kendrick.
Je v Arrival snesitelná?

[ 3214 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt