Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub 25fps [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film - V ODPADU) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv
25fps www.25fps.cz vycházíme vždy 25. dne každý měsíc + denně čerstvé informace
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: bfncufv
[ 126 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
jhanys 11.4.2009 14:55  131
Pravda pravda, aji s odezvou máme problém. Budem na tom muset zapracovat!

Tak jak se Vám líbí nové číslo?? Zaujal Vás nějaký článek?
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 6.4.2009 17:00  130
Možná by tu mohl občas někdo informovat, že jste vypustili nové číslo. Béčkové. Proč ne?
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 23.3.2009 20:19  129
Bože, zase nějakej anonymní spammer. :-(((
anonym 23.3.2009 17:47  128
Nechcete vyzkoušet tuhle parádní hru?
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 9.3.2009 00:34  127
pkkoblih: Mně donedávna naprosto stačila Cinema. Budiž jí země lehká...
veruncheek 8.3.2009 23:36  126
Z Viklického příspěvku taky nejsem nadšená. Být stručný je fajn, ale mohlo to mít větší informační hodnotu než ocenění Morriconeho respektovaným hudebníkem. Jinak zajímavé a kvalitní číslo, myslím. (Své příspěvky do hodnocení nezahrnuju) :)
pkkoblih 8.3.2009 21:16  125
To jako, že jsi nikdy v životě nedržel ani jedno číslo Filmu a Doby? Hanba ti, rozhodně to naprav. Je málo tištěných periodik o filmu, které se dají přečíst bez kyselého výrazu.
Jinak souhlasím, rozhovor se Stanislavem Ulverem jsem si taky vychutnal.
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 8.3.2009 16:46  124
Co se týká Ennia Morriconeho, nejlepší byl na tři části rozdělený text Darka Krále. Několik úvodních slov sice mátlo názvem, ale také stálo za přečtení. Bohužel jsem neviděl žádný film Sergia Corbucciho, ani jsem hudbu z něj nenašel na žádné z výběrových kompilací, které mám doma, takže ten text pro mne byl méně zajímavý. Text Wandy Dobrovské patří také k tomu lepšímu. Rozbor hudby z Misie mne poněkud překvapil. Film samotný jsem sice naposledy viděl už hodně dávno, ale spíš jsem přemýšlel nad tím, zda si dotyčný musikolog vlastně dokáže hudbu vychutnat nebo ji nutně musí jen zařazovat do všelijakých kontextů. Rozhovůrek je příliš krátký a navíc každá otázka míří jiným směrem, takže nutně musí jít jen po povrchu. Text Emila Viklického je prakticky o ničem.

Rozhovor s Čestmírem Kopeckým by zřejmě bylo nejlépe připravovat tak, aby dotyčný mohl odpovídat pouze ano nebo ne. :-(

Rozhovor se Stanislavem Ulverem byl zajímavější (i když si z něho nejsem jistý, co si vlastně o dotyčném myslet). Možná bych mohl jedno číslo Filmu a doby na zkoušku zkusit koupit...

Rozhovor s Karlem Crhou byl pro mne takovou zprávou z ne sice ideálního, ale lepšího světa. Naše město má při cca 17 tisících obyvatel jediné kino, ve kterém byl filmový klub pro nezájem diváků zrušen už před několika lety. Řada kvalitních filmů si sem sice cestu najde, ale pokud je distribuují NFA či AČFK (s výjimkou Projektu 100), hned vím, že za nimi musím jinam, jinak je neuvidím. A i ten Projekt 100 se k nám loni nedostal celý, jen sedm filmů z deseti. Letos je naštěstí v plánu kompletní osmička.

Žádný další z textů, které jsem přečetl, mě k reakci nevyprovokoval.
svrdlin 6.3.2009 13:42  123
Pak dej vědět, který z textů tě okouzlil nejvíc :-)
Morricone je taková má srdcová záležitost, tak jsem rád, že ve 25fps je. Pochopitelně že jsme chtěli i rozhovor s mistrem, ale hodl to není tak jednoduché.. ale třeba někdy... kdoví?...
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 2.3.2009 13:04  122
Ennio Morricone je skvělé téma! Chválím!

Četbu samotnou si nejspíš nechám až na víkend, kdy bych měl mít víc času.
pkkoblih 23.2.2009 00:42  121
Je fakt, že jsem dlouho přemýšlel, jestli tam mám dopsat i ten jeho "odstrašující příklad", ale tak když citát, tak celej. Ovšem souhlasím, že jsem měl doplnit aspon' letopočet výroku. Každopádně, proč se navezl zrovna do Ruscica, jsem taky nikdy moc nepochopil.
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 22.2.2009 23:06  120
Nutno říci, že přemíchávání zvukových stop starých filmů do 5.1 je v drtivé většině případů zbytečné a dost často to k tomu obrazu ani moc nepasuje. To bych dělal jen u velkofilmů, jinak bývá původní mono stopa naprosto postačující. Když budu chtít provětrat zvukovou aparaturu, mám pár moderních hitů s kvalitní DTS mixáží.
zona 22.2.2009 22:36  119
Jen pro pořádek k těm "odstrašujícím příkladům". Odkazovaný text Petra Gajdošíka byl napsán už před lety a reagoval na původní edice Tarkovského filmů RUSCICA (ruské, britské a další vydání), tedy na něco, co již dnes neplatí. České vydání všech tří jmenovaných filmů bylo v Evropě první, na nějž byly doplněny i restaurované originální monostopy. Ostatně v tomto kontextu je jmenování RUSCICA dost nešťastné, co do péče o kvalitu obrazových transferů i zvukových stop jde o jednoho z nejpečlivějších vydavatelů na starém kontinentu s obvykle hodně nadstandardními výsledky.
pkkoblih 22.2.2009 19:27  118
Masters of Cinema kdysi otiskla jedenáct přikázání Mortimera Willsona, filmového fanouška, ohledně přepisů filmů na DVD. Odcituji zde jen bod č.2, jelikož to není jen trefné, ale i vtipné. Zbytek si můžete dohledat na stránkách Nostalghia.cz
,,Jestliže musíte přemíchat zvuk starých filmů do 5.1, ponechte na disku také původní originální zvukovou stopu pro všechny ty, kdo chtějí slyšet původní režisérovu verzi a ne dílo vašeho zvukového technika"
Ještě dodal odstrašující příklady: Zrcadlo, Andrej Rublev, Stalker, vše od Ruscica.
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 22.2.2009 12:02  117
Digitální remastering je záležitost naprosto běžná, potřebná až nezbytná. Na spoustu starších filmů bez něj by na DVD skoro nešlo koukat, o Blu-ray ani nemluvě.

Ovšem, nikdy jsem si nevšiml, že by se do definice tohoto pojmu vešly obrazové úpravy jako ve Star Wars nebo E.T. – Mimozemšťanovi. A takovéto úpravy neschvaluji v žádném případě.

[ 126 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt