Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
 • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
 • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
 • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com • Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

  Video Alova prototypového samopalu
  Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
  Cowboys

  Galerie


  Cvičně zprovozněna homepage ... :
    Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
  autor: 
  text: 
  vyplnit a 
  Help
     
  [ 12696 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  al Al Happiness is a warm gun. 13.9.2010 11:16  16927
  Basen Poustni.Tak vidim bando,ze se tu opet hadate jak mali kluci,kdo udela vetsi babovicku na piskovisti;-(Tohle je klub pohody a dobre nalady!Tak vam sem ted posilam neco na uklidneni!;-)Al  Tak tu dnes sedim i do soumraku hledim pred barackem svym v pousti v zapado jizni Kalifornii.Kde jiz vic jak 40let v klidu a spokojene sam i s rodinkou ziji.Sedim a na hory kolem dokola hledim a s Bohem resim sve trampoty.V povzdali duni i houka nas nakladni vlacek pomaly,ktery tu kolem vsude jen plasi divoke kojoty.Ano ti kojoti tu stale vazne jsou a smutne vyji na dobrou noc i dobry sen na druhy horky den v te nasi idylicke utopii.Cervanky nad horami v dali a odraz slunce od uskali mi tady ladi i moji dusi hladi a vyplnuji tady velmi silnou citu plynnou melodii.Zivot je vzacny a nekdy i krasny,ale vetsinou tezky v pisku zhavem brouzdat se hodiny pesky a v hlave sebou stale nositi celou tu skvelou ale zivotem starou svoji historii.Vzpominky na dectvi touhy po letectvi,realita vsak uplne jina jest.Svetem se toulat v morich se brouzdat a to vse jen na vlastni pest.Stale se snazim zivota si vazim a Bohu za nej dekuji a vzdavam mu zde cest.Cas se jen plizi i konec se blizi i kdyz jsem jeste nevidel rady mest.Tak se netizim,nicim nekrizim a vam vsem zde prinasim tuhle dobrou zvest.Ze vsude se da zit a vsude lide ziji a vetsinou jsou to lide dobri a jeden druheho navzajem nezabiji.Jen ta velka mesta,kde vede a konciva cesta,tam si ti lide tvori rozdilnou i krvavou historii.V pousti je klid a mistni lid se tu podobnych hrichu vetsinou nedopousti.Al

  cmrdos cmrdoš - Cmrdošova dočasná stránka 13.9.2010 08:51  16926
  S474N 16920Pravda, mám to popletené. Asi by to byla hodně komplikovaná situace. Bylo by třeba nejprve zabít majitele a pak teprve útočícího psa, což by se nemuselo stihnout. Ale udělat to naopak, bych v podstatě majitele odzbrojil a zabil tak bezbranného. Uff, jdu raději pracovat.
  mpts mpts Je to jinak, ba přesně naopak! 12.9.2010 21:39  16925
  Sven [16923]: Ehm, no... Nazvat hlupotu hlupotou či blbce blbcem není ani sprosté ani vulgární, je to prostě pravdomluvnost, a pokud jde o argumenty, Vaše neschopnost jim porozumět netvoří můj nedostatek, nýbrž jen Váš. Že vycházím s lidmi víc než dobře Vám vykládat nebudu, nemělo by to smyslu.
  opas 12.9.2010 21:07  16924
  Sven, mpts: Důležitá informacePánové, vezměte prosím na vědomí, že pokud se dohadujete kdo ho má většího, tak pořád hrajete jen o druhé a třetí místo :-)
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 12.9.2010 13:51  16923
  mpts 16921, 16916Ani bych už nespočítal, kolikrát jsem Vás pro Vaše vlastní dobro vybízel k sebereflexi ohledně sprostot, vulgarismů, nedostatku argumentů...
  Pro Vaše okolí budete asi těžko stravitelný, vidím, že s lidmi asi moc nevycházíte. Psychotesty, psychotesty, návštěva docenta Chocholouška, i když ve Vašem případě by to asi bylo dost beznadějné... Inu, narcis zůstane narcisem....
  Víc s Vámi nebudu ztrácet čas.
  mpts mpts Je to jinak, ba přesně naopak! 12.9.2010 12:07  16922
  Zpět ke střílení: včera jsem zase po dlouhé době strávil dobrý a dlouhý čas na střelnici. Mimo jiné jsem měl možnost osahat a vyzkoušet si tři zbraně (resp. v jednom případě dokonce i kategorii zbraní), které jsem dosud v rukou neměl. Šlo o kulovnici Mosin, dlouhou verzi (ne karabinu), dál automatickou brokovnici Beretta (což byla ta nová kategorie, automatickou brokovnici jsem ještě nedržel) a konečně pistoli Heckler a Koch P9S.

  Ta pistole je opravdu zajímavá, kdysi jsem o ní četl ve Střelecké revui, ale to už jsem napůl zapomněl a jinak jsem o ní nevěděl nic. Je to dost neobvyklá konstrukce, střílí se z ní však vskutku výborně. Miřidla by sice snesla výměnu, ale spoušť i celkové chování byly skvělé. Mosin byl dost zatuhlý, operovat se závěrem bylo třeba spíš údery než tlakem a také spoušť byla nejen dlouhá, ale i tuhá, jinak ale na hraní by to bylo pěkné. Na krátké střelnici jsem si bohužel nemohl příliš otestovat přesnost. Konečně brokovnice byla vybavena velmi výkonnou úsťovou brzdou (na délku měla cca deset centimetrů), díky níž se z ní střílelo opravdu luxusně, dokonce ani rychlopalba nebyla problém. :-)) Kropení (spray & pray) s ráží 12x70, to už je něco i pro opravdové kropiče!

  Na konec jeden z pánů, který právě tyhle zajímavosti přinesl, navrhl dát si střeleckou soutěž na pětadvacet metrů z pistolí (tlačil nás už čas, takže jsme dali jen 3x5 ran), na terče, které přinesl — kruhy asi o třetinu menší než standardní pistolový terč; myslím, že se používají pro střelbu z kuší. Mně už se moc nechtělo, hodně se mi klepaly ruce (dal jsem předtím mimo jiné několik desítek ran ze svého malého Rugera v 357Mag), ale řekl jsem si: „Co má být, tak budu poslední,“ a možná právě díky tomuto uvolněnému přístupu jsem nakonec se značným náskokem vyhrál. :-)
  mpts mpts Je to jinak, ba přesně naopak! 12.9.2010 11:34  16921
  Sven [16917]: Přesný opak je pravdou, můžete za to právě Vy. Tedy ne za to, že byste mi byl týmž co červený hadr býku, ale že píšete tak otřesné hlouposti, až to vyráží dech, a že téměř není lze Vám pomoci vysvětlením — ne snad já, ale jiní, trpělivější, se Vám zde něco vysvětlit pokusí, jenomže efekt žádný. Smutné a komické zároveň.
  s474n 10.9.2010 21:05  16920
  16913 cmrdos: mas to trosicku pomotane. Zabiti psa je v krajni nouzi. Kdyz majitel psa postve, tak muzes zastrelit majitele a bude to nutna obrana.
  cmrdos cmrdoš - Cmrdošova dočasná stránka 10.9.2010 19:58  16919
  To ano, jenže z hlediska napadeného se jinak posuzuje útok psa, kterého pán poštval (nutná obrana), než když zaútočil sám od sebe (krajní nouze). Ale to se tady už kdysi probíralo.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 10.9.2010 04:02  16918
  cmrdoš 16913Pes jako věc je majetkem "pána" a ten jako takový odpovídá za svůj majetek - jinými slovy - ani ho nemusí poštvat a přesto odpovídá za to, když pes někoho napadne. Ke svědkům - viz Tessien 16914
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 10.9.2010 03:46  16917
  Já za to opravdu nemůžu, že když "mpts" uvidí jakýkoli můj příspěvek, tak je to pro něho jako kdyby se bejkovi ukázal červenej hadr a ztrácí glanc a uchyluje se k vulgaritám. Řekl bych - a myslím, že teď už docela oprávněně, že jestli by tady někdo z nás měl prodělat psychotesty, tak je to právě ten pán, co se skrývá za nickem "mpts". A nebo aby si aspoň dobrovolně zašel k docentu Chocholouškovi, už jenom pro své vlastní dobro.....
  mpts mpts Je to jinak, ba přesně naopak! 9.9.2010 22:40  16916
  To je blbec, to je ale blbec... Já tomu nemůžu ani uvěřit, jaký je to blbec...

  Snad jen maličkost: psychotesty dělal kupř. známý "lesní vrah" Kalivoda. Ani po vraždách u něho znalecké posudky nenašly nic nenormálního, to jest kdyby po těch vraždách dělal psychotesty na zbrojní průkaz, bez potíží by prošel. No ale to je jedno, s tímto fakt nemá ceny debatovat.
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 9.9.2010 22:30  16915
  Tessien [16914]: Vykládej to cigánům...
  tessien Tessien Of course slavery is the worst thing - that ever happened. But maybe... 9.9.2010 21:09  16914
  cmrdoš [16913]: ani pribuzni (osoby blizke) obzalovaneho nesmi lhat! Muzou pouze odmitnout vypovidat, coz neni totez.
  cmrdos cmrdoš - Cmrdošova dočasná stránka 9.9.2010 21:00  16913
  Sven 16902Pes se stává zbraní pokud ho jeho pán poštve. Pak lze jeho zabití vysvětlovat jako nutnou obranu. A pokud jde o svědky, ti nesmějí lhát, pokud nejsou příbuzní obžalovaného. Jestliže lžou, dopouštějí se trestného činu křivého svědectví.

  Je škoda, že se tu probírají věci typu co kdyby a jak kdyby a tento podle mne velmi zajímavý příběh zapadl.

  [ 12696 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  Povinné ručení porovnání REKLAMA

  (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
  Kontakt