Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Zelený je lopuch,
fotbal to je hra...

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Novinky [ŽP: neomezená] (kategorie Lopuch) moderují Šéf Lopuchu, Bouchi, Jana, Martin, Petr.
Co nového na Lopuchu. Nové funkce, vylepšení, vyladění atd. Toto je čistě informativní klub o tom, co je nového, diskuse můžete vést v klubu Novinky - diskuse. Připomínky, návrhy a diskuse o grafické stránce Lopuchu patří do klubu Dizajn a grafika Lopuchu. Chybí vám něco na Lopuchu, chtěli byste něco vylepšit? Ozvěte se v klubu Návrhy. Nástěnka pro přehled řešených a přijatých návrhů na změny a featury se nalézá v klubu Návrhy Lopuchu. Programátorské chyby hlaste v klubu Chyby. Pokud zapomenete heslo, navštivte klub Potíže s hesly.
Základní pravidla fungování serveru Lopuch si můžete přečíst na této stránce.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 56 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 27.1.2005 16:00  49
zmena zobrazovaniV ramci odlehcovani naroku na databazi se nyni u vsech prispevku zobrazuje checkbox pro mazani, bez ohledu na to, zda mete k jeho smazani prava ci nikoli. Pri pokusu o smazani se samozrejme prava kontroluji.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 12.1.2005 18:10  48
promazavaniVzhledem k pretrvavajicim potizim jsme museli pristoupit k dalsim stabilizacnim opatrenim. Proto je do konce ledna pozastaveno zakladani novych klubu. Dale na konci ledna probehne promazavani posty u tech uzivatelu, ktere ji maji nadmerne mnozstvi. Doporucujeme tedy, abyste si postu zalohovali a abyste sami promazali nedulezite zpravy a snizili tak objem sve posty na primerene mnozstvi.
(Poznamka: pojmy "nadmerne" a "primerene" nebudeme presneji definovat. Pocitejte vsak s tim, ze pocet nad 1000 je zcela jiste nadmerny; pocet pod 100 naopak muzete povazovat za nepochybne primereny.)
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 30.11.2004 01:04  47
Upraveny parser je, zda se, protestovan. Kvuli nutnym zmenam v kodu doporucujeme moderatorum, aby zkontrolovali, zda jim spravne funguji zahlavi klubu (a homepage klubu).
Pripadne chyby hlaste v klubu Parser.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 30.11.2004 00:04  46
NovinkyDoslo k upgrade parseru kvuli zvyseni bezpecnosti. Je mozne, ze vam docasne nepujde odesilat prispevky s nekterymi html tagy ci upravovat zahlavi, protoze potrebujeme behem dnesni noci provest ostry test.
petr Petr 27.11.2004 18:26  45
Pro 571 klubů, do kterých si mohli chodit číst anonymové, byla vytvořena dlouhá HTML stránka obsahující příspěvky do 31.10.2004. Pokud název vašeho milého klubu zbavený háčků, čárek a dalších pro URL nebezpečných znaků je např. nazev_klubu, potom tuto stránku najdete na adrese

http://www.lopuch.cz/a200411/nazev_klubu.html

Konkrétně tedy pro klub novinky je stránka se starými příspěvky na adrese

http://www.lopuch.cz/a200411/novinky.html

Tyto klubové archivní stránky zůstanou na místě po dlouhou dobu, proto na ně můžete odkázat např. v záhlaví klubu.

Ostatním cca 80 klubům s omezeným veřejným přístupem bohužel nemůžeme momentálně nijak pomoct, návštěvníci si musejí sami rozhodnout, zda a jakým způsobem chtějí staré příspěvky archivovat a zvolené řešení i provést.
Staré příspěvky budou od této chvíle odstraňovány z databáze, postupně od nejzatíženějších a nejvíce chatovacích klubů, ale časem dojde na téměř všechny kluby. U veřejně přístupných klubů však o žádný příspěvek nepřijdete, jsou v HTML stránce již nyní.
petr Petr 26.11.2004 22:32  42
Vzhledem k velkému zatížení databáze a zpomalení Lopuchu stejně jako spoluhostovaných virtualních serverů jsme nuceni provést některá opatření, která doufejme zajistí opět svižnou rychlost bez zásadní újmy pro uživatele. Bohužel jsme k tomu dostali dnes čas jen do neděle, nemohli jsme tedy informovat s předstihem. Konkrétně:

1) Všem uživatelům jsem jednorázově odnavštívil neoblíbené kluby (=lopuch si již nepamatuje, který příspěvek jste četli poslední, pokud dotčený klub nemáte v oblíbených)

2) Kluby v odpadu budou smazány a správci se budou snaživěji rozhlížet po tom, co do odpadu patří.

3) Staré příspěvky v některých klubech budou odstraněny z databáze a dány k dispozici pouze jako statické. Forma ještě bude vybrána vzhledem k možnostem a programátorské náročnosti, nemůžeme udělat něco, co nestihneme za den. Nad rozsahem mazání také váháme. Zvláště tam, kde nemá obyčejný uživatel právo číst, doporučujeme, abyste si staré příspěvky raději zazálohovali sami.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 25.10.2004 13:58  41
pocet novych zprav v posteOd nynejska se vam pri obdrzeni nove posty, pokud pouzivate browser podporujici atribut TITLE (coz jsou snad temer vsechny), vypise pri najeti mysi nad blikajici obalku pocet novych zprav.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 2.9.2004 10:22  40
vypis anketKosmeticka uprava - pokud je v klubu vice anket, pak se uz v seznamu nezobrazuji jako "Anketa c. N", ale vypisuji se anketni otazky.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 21.8.2004 20:59  38
stredni lista v klubechZaroven s pridanim anket doslo k mirnym zmenam odkazu ve stredni liste:
- odkazy Nastaveni klubu a prav byly vizualne oddeleny a jsou klikatelne jen pro uzivatele, kteri maji prislusna prava k jejich vyuziti
- pribyl odkaz Anketa vedouci na nejnovejsi anketu v klubu
- odkaz Kategorie vede na vypis klubu v kategorii, do niz patri prislusny klub
- odkaz Odhlasit byl vyrazen
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 21.8.2004 20:59  37
anketyNyni mate moznost vyuzivat v klubech ankety. Funguje to nasledovne:
- Uzivatel, ktery ma v prislusnem klubu moderatorska prava urovne aspon 5, muze vytvorit anketu. Link na vytvoreni ankety najde na strance Nastaveni klubu.
- Pri vytvareni ankety se zadava anketni otazka, az 10 moznych odpovedi a volba, zda se jmena hlasujicich budou zobrazovat vsem, jen moderatorovi nebo nikomu. V nejblizsi dobe pribude jeste moznost pridani vysvetlujiciho komentare a volitelneho zvyseni poctu moznych odpovedi.
- Hlasovat muze jen registrovany uzivatel a jen jednou.
- Pro jeden klub muze byt vytvoreno i vice anket. Ze stredni listy v klubu vede odkaz na naposledy vytvorenou anketu, na strance s touto anketou se pak nachazeji odkazy na pripadne starsi ankety.
- Moderator urovne aspon 5 muze rozhodnout o ukonceni hlasovani v konkretni ankete, pote je jiz mozne si jen prohlizet vysledky. Moderator urovne aspon 6 muze anketu smazat.

Chyby anketniho systemu hlaste v Chybach, diskuse a navrhy se vedou v klubu Novinky - diskuse.
petr Petr 20.8.2004 16:39  36
Omlouváme se za opakované odpolední výpadky Lopuchu. Provozovatelé serveru o nich vědí, dochází k nim v důsledku pádu spamového a virového filtru emailových služeb při denní aktualizaci systémových komponent, bohužel se jim však zatím nepodařilo nasimulovat tuto situaci uměle, takže se ještě neví, v čem přesně je problém. Máme však slíbeno, že se na to zaměří. V následujících hodinách případně i dnech může dojít ke kratším výpadkům kvůli testování.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 18.8.2004 19:13  35
seznam klubuOdkaz Kluby v horni liste jiz opet vede na stranku se seznamem vsech verejnych klubu. Tento seznam je vsak aktualizovan jen obcas, zpravidla pri zalozeni noveho klubu. Pocty prispevku v nem uvedene jsou tedy spise orientacni a vetsinou nebudou odpovidat realite.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 4.8.2004 08:19  34
systemove zpravy IINova systemova zprava - pokud se nekdo stane v nejakem klubu spolumoderatorem 5. urovne, dostane o tom do posty zpravu. Pokud spolumoderatora 5. urovne ustanovi spravce ci admin (napr. z duvodu delsi nepritomnosti moderatora), dostane o tom zpravu i moderator.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 3.8.2004 20:11  33
systemove zpravyUpravil jsem lopusi skripty tykajici se systemovych zprav. Navenek byste nemeli temer nic poznat (krom toho ze nektera oznameni muzou mit mirne pozmenene formulace), jde spise o interni upravy. Je mozne, ze i pres testovani tam zustaly nejake chybky, hlaste proto veskere nesrovnalosti, pokud systemova zprava, kterou obdrzite, nebude souhlasit s cinnosti, kterou jste provedli ci ktera byla provedena s vasim klubem.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 3.8.2004 17:36  32
zmeny v kategoriichByla zrusena kategorie Medicina jakozto prilis specializovana a malo obsazena. Vznikla naopak kategorie Zivot (nejen) Lopusaku. V navaznosti na tyto zmeny dojde v nejblizsi dobe k presunu nekterych klubu do jinych kategorii. Tyka se to zejmena kategorii Svet kolem nas a Lopuch (v te zustanou zrejme jen systemove kluby).

[ 56 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt